ОгидаМедіа

Відкриваємо світ українських новин

США призупинили військову допомогу – Зеленський і Трамп можуть на тлі цього провести телефонну розмову — УНІАН


Таке рішення стало несподіваним не лише для України, а й для американських чиновників та європейських союзників.

США та Україна працюють над організацією телефонної розмови між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським. Про це повідомили два джерела Politico

Такі плани з’явилися після інформації про те, що США різко призупинили постачання зброї в Україну. 

“США сьогодні інформують Україну [про це рішення] в Києві, а також найближчим часом буде організовано телефонну розмову між Трампом і Зеленським. США заявляють, що це не пауза і не призупинення. США все ще визначаються з тим, як найкраще підтримати оборону України. Це залишається пріоритетом”, – сказав європейський дипломат.

Водночас у Politico додають, що рішення Пентагону про призупинення деяких постачань зброї в Україну стало несподіваним навіть для тих, хто добре обізнаний у цих питаннях. Серед них є члени Конгресу, чиновники Державного департаменту та ключові європейські союзники.

“Несподіваний крок у понеділок викликав занепокоєння і розчарування, в тому числі серед провідних республіканців, які вважають, що один із високопоставлених чиновників Пентагону мав надмірний вплив на це рішення”, – підкреслюють у виданні.

У Politico нагадали, що таку паузу ініціював керівник політичного відділу Пентагону Елбрідж Колбі та невелике коло радників через побоювання, що запаси деяких видів озброєння в США закінчуються.

“Навіть союзники президента Дональда Трампа були розчаровані цим кроком і звинуватили таких чиновників, як Колбі, який очолював перегляд запасів боєприпасів США, що передував заморожуванню, у тому, що вони просували цей крок, не поінформувавши про це решту адміністрації та інших”, – продовжили у матеріалі.

За словами союзників, рішення про припинення постачань зброї в Україну, швидше за все, було прийнято без узгодження всередині адміністрації після того, як масові скорочення в Раді нацбезпеки зменшили орган до частки його колишнього розміру. 

“Я думаю, що все це зробив директор з питань політики Міністерства оборони, цей Колбі. У нас фактично немає радника з питань національної безпеки. Я навіть не впевнений, чи консультувалися з цього приводу з [держсекретарем Марко] Рубіо… У Білому домі є внутрішні розбіжності”, – зазначив конгресмен Майкл Маккол (республіканець від Техасу).

Своєю чергою один американський посадовець сказав, що рішення Пентагону було нескоординованим та стало несподіваним для Держдепартаменту. 

Водночас голова комітету з питань асигнувань Палати представників Том Коул заявив, що дізнався про таке рішення з новин, однак не має жодних претензій. 

“На даний момент я не маю жодних підстав сумніватися в наданому поясненні – що ми самі зіткнулися з критичним дефіцитом. Я знаю, скільки матеріалів ми витратили, більше, ніж хто-небудь міг подумати шість місяців тому, через те, що сталося на Близькому Сході. Тож є обмеження. У нас є реальні проблеми з нашою промисловою базою. Я очікую, що першим обов’язком президента є піклуватися про оборону Сполучених Штатів”, – підкреслив він.

Також конгресмен Майк Роджерс назвав це “звичайною паузою, щоб подивитися, які у нас запаси” після нещодавніх військових операцій на Близькому Сході.

“Вони просто проводять точний підрахунок. І є три різні категорії [боєприпасів], де, на їхню думку, ми трохи відстаємо від того, що нам потрібно для наших власних цілей. Ми намагаємося змусити їх надати нам остаточні деталі щодо цих трьох категорій”, – додав він.

Однак Роджерс вважає, що Пентагон повинен публічно пояснити, чому він призупинив постачання зброї. 

“Вони просто повинні бути більш прозорими в цьому питанні, тому що люди плутають це з нашими зобов’язаннями перед Україною. Це не має до цього ніякого відношення”, – підкреслив конгресмен.

Читайте також:

Замороження американської допомоги – останні новини

Раніше президент України Володимир Зеленський відреагував на зупинку американської допомоги. За його словами, зараз на робочих рівнях між Україною та Сполученими Штатами Америки з’ясовуються усі деталі щодо постачання оборонної підтримки, зокрема компоненту ППО.

Глава держави наголосив, що  “так чи інакше ми маємо забезпечити захист для наших людей”.

Водночас речниця Державного департаменту США Теммі Брюс зробила заяву про долю військової допомоги Україні.

“Ми не зупинили постачання зброї Україні. Це один аспект, одна ситуація, одна подія, яка змінилася. Як ви чули від міністерства оборони, існує безліч інших потужних варіантів і зусиль щодо ситуації з Україною і постачанням зброї”, – пояснила вона.

За словами Брюс, американський президент Дональд Трамп “підтвердив свою незмінну прихильність до зобов’язань щодо ракет Patriot”, тому наразі не йдеться про повне припинення допомоги Україні з боку Вашингтона.

Вас також можуть зацікавити новини: