Угоду з американцями підтримали 338 народних депутатів.
Верховна Рада проголосувала за ратифікацію так званої угоди про корисні копалини між США і Україною. Рішення підтримали 338 народних депутатів, як стало відомо з трансляції народного депутата Ярослава Железняка із зали парламенту.
У пояснювальній записці до законопроєкту (№ 0309) сказано, що ратифікація угоди створить правові підстави для реалізації угоди між урядами України та США про створення американсько-українського інвестиційного фонду відбудови.
Перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко під час свого виступу наголосила, що в угоді враховано українські конституційні принципи.
“Власність і контроль за надрами залишається за Україною, всі ресурси на всій нашій землі та територіальних водах належать Україні, національна власність захищена. Інвестиційні проєкти подає Україна – це дозволяє реалізувати наші економічні пріоритети. Угода враховує курс України на вступ до ЄС та відповідні зобов’язання”, – сказала вона.
Угода про створення інвестиційного фонду – що відомо
1 травня США і Україна підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови, що передбачає спільний доступ до українських природних ресурсів.
За словами першої віцепрем’єрки – міністерки економіки Юлії Свириденко, цей фонд залучатиме глобальні інвестиції у нашу державу. Зокрема, передбачається, що повна власність і контроль за надрами залишаються за Україною. Фонд створюється 50/50, і жодна зі сторін не матиме вирішального голосу.
Заступник міністра економіки Тарас Качка розповів, що Україна зможе вносити половину виплат від ренти на видобуток корисних копалин в Інвестиційний фонд відбудови, який буде створено в рамках угоди про надра.
За його словами, в ресурсній угоді між США та Україною немає поділу українських територій на окуповані та неокуповані, а де буде діяти інвестиційний фонд, сторонами ще не обговорювалося.
Юлія Свириденко розповіла, що Україна і США мають чіткий механізм розподілу прибутків з новоствореного Інвестиційного фонду відбудови. На момент підписання угоди США та Україна будуть мати однакові частки у Фонді – 50/50, однак далі можна буде зробити додаткові внески, розмір яких позначиться на виплаті доходів.