«ЄС тиснутиме на Китай через безпілотники для Росії», — пише Politico з посиланням на високопосадовця ЄС. Причина — інформація про російський завод з виробництва безпілотників, розташований у Пекіні, опублікована Reuters ще понад місяць тому.
Цей же завод став однією з тем зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС, що відбулася у Брюсселі 18 листопада, наступного дня після чергової масованої атаки безпілотників і ракет Росії проти України.
Питання до рівня залученості Китаю в російсько-українську війну виникає далеко не вперше, попри публічні заяви Пекіну про його «нейтралітет». Ще в середині вересня 2024-го держсекретар США Ентоні Блінкен, заявляв, що Китай і Гонконг постачають Росії майже 70% верстатів, на яких та виготовляє ракети, бронетехніку і боєприпаси для війни проти України.
Критичну роль високоточних верстатів з ЧПК підтверджують й наші аналітики. Рада економічної безпеки України (РЕБ) ще з 2022 року адвокатує обмеження доступу РФ до цього обладнання. То що це за верстати, та чому на третьому році повномасштабної війни, попри санкційний тиск, Москва досі має до них доступ?
Що таке верстати з ЧПК та чому без них неможливо виготовити ракету?