Російський рубль (Фото: Reuters)
Як повідомляє The Moscow Times, йдеться про детальну статистику, що розкриває, наскільки подорожчав кожен із товарів і видів послуг, які враховує Росстат у своєму «споживчому кошику».
Загальна цифра щодо інфляції за вересень була опублікована Росстатом 11 жовтня. І хоча відтоді минуло більше двох тижнів, детальні дані так і не з’явилися ні на сайті Росстату, ні в Єдиній міжвідомчій інформаційно-статистичній системі (ЄМІСС).
Для розрахунку місячної інфляції Росстат враховує ціни приблизно 500 товарів і послуг, для тижневої інфляції – близько 100 найменувань.
Згідно з останньою місячною статистикою, інфляція у вересні сповільнилася до 8,6% з 9% у серпні та 9,1% у липні. А станом на середину жовтня, згідно з тижневими даними, пішла ще трохи нижче — 8,5%.
Після вторгнення в Україну російська влада вже засекретила всю митну статистику, дані про склад золотовалютних резервів ЦБ і дозволила великим компаніям не розкривати фінансові показники. У 2023 році під гриф «таємно» потрапили дані про видобуток нафти і газу, а у 2024 році, після серії нальотів українських дронів, — статистика виробництва бензину і дизпалива.
На тлі зростаючих втрат в Україні з публічного доступу зникли дані про кількість інвалідів, а також детальна демографічна статистика, яка давала змогу побічно оцінити реальну кількість загиблих на війні. Нарешті, у 2024 році було засекречено 22% витрат федерального бюджету. 2025 року ця частка зросте майже до 30%.
Раніше повідомлялося, що в жовтні 2024 року Держдума Росії ухвалила в першому читанні поправку до Бюджетного кодексу, яка дає змогу збільшити обсяг видатків федерального бюджету в поточному році до 1,5 трлн рублів без унесення додаткових поправок.
Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт підготовлено для забезпечення можливості виділення додаткових бюджетних асигнувань на пріоритетні цілі, визначені президентом.
Додаткові видатки планується забезпечити за рахунок рішень уряду про збільшення бюджетних асигнувань резервного фонду. Це дасть змогу оперативно реагувати на ризики, що виникають, до кінця 2024 року, зазначено в документі. Міністр фінансів Антон Силуанов зазначив, що в поточному році виникають додаткові потреби за низкою завдань.
У законопроєкті не визначено джерел фінансового забезпечення пропонованого законопроєктом збільшення у 2024 р. загального обсягу видатків федерального бюджету.
Примітно, що перед цим експерти Стокгольмського інституту економіки перехідного періоду при Стокгольмській школі економіки (NIER) зробили заяву про те, що висловлювання російської влади про те, що економіка агресора впоралася із західними санкціями та бурхливо зростає, незважаючи на відключення банків від SWIFT та обмеження на постачання товарів і технологій, можуть бути брехнею. А ще раніше міністри фінансів восьми країн Євросоюзу заявили, що Кремль поширює недостовірну інформацію про те, що російська економіка не постраждала від західних санкцій.
25 жовтня 2024 року Банк Росії підняв ставку до 21%.