ОгидаМедіа

Відкриваємо світ українських новин

Війна в Україні може перейти в затяжний конфлікт низької інтенсивності


Для стабільності російської диктатури їй потрібно постійно тримати суспільство й економіку під жорстким контролем, що простіше зробити в умовах війни.

Російська агресія проти України може перейти в режим “вічної” війни, оскільки для Кремля вигідно тримати країну у напіввоєнному стані. Таку думку висловив німецький військовий історик Маркус Койпп в інтерв’ю австрійській газеті Kurier.

“Для Росії війна – це ідеальний режим роботи, ідеальна модель суспільства. Війна дозволяє йому (Путіну) мобілізувати людей. Завдяки війні у нього є тотальний контроль над економікою і суспільством. Ця Росія більше не може повернутися в режим мирного існування. [Якщо настане мир], економічно вона дуже швидко розвалиться. Та й суспільство задасться питанням: за що ж ми, власне, вмирали?” – вважає історик.

На думку Койппа, Кремль може погодитися на зниження інтенсивності бойових дій, де вже не буде великих загальновійськових операцій. Однак російсько-український кордон все одно залишиться “вічно кровоточивим” з постійними бойовими сутичками, упевнений він.

І навіть якщо з якоїсь причини війна все ж закінчиться, Росія однаково не відмовиться від своєї войовничої політики з пошуком ворогів по периметру своїх кордонів і по всьому світу загалом, вважає Койпп. Неминуча смерть Путіна, яка настане рано чи пізно, в цьому сенсі нічого для Росії не змінює, впевнений історик.

“Якщо війна є бізнес-моделлю, тоді Росії завжди потрібен противник. Їй завжди потрібно поле бою або мета для вторгнення. Абсолютно неважливо, коли Путін помре, як він помре – чи випаде він із вікна, чи помре природною смертю, – із цього середовища керівництва прийде наступний, і все буде продовжуватися в тому самому стилі й надалі”, – каже Койпп.

Читайте також:

Він зазначає, що сусідам Росії потрібно бути готовими до того, що Кремль спробує влаштувати нові “спецоперації” в Грузії, Казахстані або країнах Балтії.

Історик також застерігає західну аудиторію від хибного сприйняття війни в Україні, як локального регіонального конфлікту, та від сподівань на нормалізацію стосунків з Росією.

“Ми повинні відмовитися від старих ілюзій щодо Росії, а саме від того, що коли-небудь буде можливим щось на кшталт співтовариства або партнерства з Росією в рамках спільного європейського дому. Ідея про те, що мирне співіснування можливе з величезною імперією, – одна з найбільших помилок останніх 30 років. Знадобиться багато часу, щоб звільнитися від цієї казки”, – підкреслив він.

Війна в Україні: стратегічні перспективи

Як писав УНІАН, австралійський аналітик Мік Раян вважає, що Володимир Путін може планувати припинення війни проти України вже цього року. Він зіставив нещодавні слова російського диктатора про намір скоротити військові витрати з явними спробами РФ домогтися якомога більших успіхів на фронті перед можливими переговорами.

Тим часом журналісти The Telegraph навпаки вважають, що Росія не показала жодної зацікавленості у припиненні війни навіть після того, як Трамп виставив Кремлю ультиматум. Вони закликають президента США діяти жорсткіше.

Вас також можуть зацікавити новини: