В Кремлі не вірять, що Трамп справді запровадить санкції, або що вони будуть дієвими.
Ультиматум Дональда Трампа, який вимагає від Москви укласти угоду з Києвом протягом 50 днів, схоже, не справив особливого враження на Кремль. Потрібні більш рішучі дії з боку США, пише The Telegraph.
Видання зазначає, що Трамп, вочевидь, був упевнений, що російське керівництво серйозно поставиться погрози запровадження нових санкцій і зробить реальні кроки до миру в Україні впродовж цих 50 днів. Однак минув вже майже тиждень від того, як президент США озвучив свої погрози, а Москва не виявила жодних ознак зацікавленості у переговорах з Україною.
“Важливу заяву Трампа зустріли в Москві з полегшенням, а не з тривогою. Московська фондова біржа зросла на 2,7%, а російський рубль зріс на 0,8% відносно китайського юаня. Російські чиновники побоювалися нових масштабних санкцій і були раді бачити, що Трамп готовий запровадити лише значною мірою нездійсненні тарифи проти країн БРІКС”, – йдеться у публікації.
The Telegraph зазначає, що офіційні та неофіційні спікери Кремля продовжили використовувати стару риторику конфронтації, а російська армія здійснила чергові масовані удари по Україні сотнями дронів і десятками ракет.
“Ці попереджувальні сигнали вказують на те, що Трамп недостатньо рішуче реагує на Росію. Потрібен справжній підхід максимального тиску, щоб змусити Путіна прийняти мирну угоду в Україні”, – пише автор публікації.
Оглядач пропонує “стратегію максимального тиску”, що складається з трьох взаємопов’язаних компонентів:
- усунення лазівок у санкційному режимі, зокрема накладення санкцій на усю російську інфраструктуру видобутку та експорту нафти;
- збільшення поставок зброї Україні, бо нинішнього масштабу, вочевидь, недостатньо, аби налякати Кремль;
- підтримка внутрішнього оборонного сектору України, який демонструє високий рівень інновацій та ефективності.
“У своєму прагненні знешкодити ядерну програму Ірану Трамп фактично синтезував тактику тиску з прорахованими ризиками. Трамп повинен відтворити елементи цієї формули, щоб змусити Путіна до миру”, – резюмує оглядач.
Реакція Росії та її союзників на ультиматум Трампа
Як писав УНІАН, після того, як Трамп озвучив ультиматум Росії, колишній президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що погрози президента США є “театральними” і Росії на них “байдуже”.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров взагалі висміяв погрози Трампа, пригадавши, що той весь час змінює строки закінченні війни – 24 години, 100 днів, а тепер от 50 днів.
Офіційний спікер Путіна Дмитро Пєсков був найбільш дипломатичним. Він заявив, що Захід має тиснути на Україну, а не Росію.
Китайський диктатор Сі Цзіньпін заявив, що на тлі американських погроз Китай і Росія мають посилити співпрацю.
І лише в Індії заявили, що без проблем відмовляться від російської нафти, якщо США вирішать запровадити вторинні санкції проти її покупців.