Міністр енергетики України Герман Галущенко (Фото: mev.gov.ua)
Про це у Facebook повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. «Допомогу отримали понад 70 українських енергетичних компаній з усіх регіонів країни; близько 150 тис. одиниць обладнання вже доставили кінцевим набувачам», — написав він.
За словами міністра, пріоритет надається обладнанню для відновлення електропостачання, трансформаторам, генераторам, кабельній продукції та автотехніці.
Донорами Фонду є як державні, так і компанії приватного сектору, міжнародні та регіональні організації з майже всіх країн ЄС, Великої Британії та США.
Як зазначив міністр, Фонд особливо довів свою ефективність починаючи з жовтня 2022 року, коли ворог почав масовано атакувати енергетичну інфраструктуру по всій Україні.
«Саме тоді Фонд довів свою ефективність, адже він був орієнтований на швидке реагування та вирішення питань із закупівлею обладнання. А отже — проведення оперативних і швидких ремонтів саме тоді, коли енергосистема потребує кожного кіловата електроенергії», — написав він.
Галущенко доповнив, що майже всі енергетичні компанії України зверталися по допомогу до Фонду підтримки, отримували необхідне обладнання і продовжують активно співпрацювати з ним.
«Дякую всім країнам, які стають донорами Фонду і продовжують підтримку української енергетики. Дякую нашим партнерам з Енергетичного Співтовариства за непохитну позицію в підтримці України та створенні такого Фонду, за чітку та ефективну організацію всіх процесів», — підкреслив Галущенко.
Фонд підтримки енергетики України було створено у квітні 2022 року за ініціативи міністра енергетики Германа Галущенка та енергетичного єврокомісара Кадрі Сімсон.
Кошти фонду спрямовуються на відновлення зруйнованої РФ енергетичної інфраструктури та забезпечення нагальних потреб громад в електропостачанні. Фонд підтримки енергетики України було створено у квітні 2022 р.
Станом на 17 грудня 2024 року загальний обсяг зобов’язань донорів за грантовими внесками до Фонду підтримки енергетики України перевищив 1 млрд євро.
Наприкінці лютого 2025 року USAID розірвало грантову угоду з Фондом енергетичної підтримки України на суму $75 млн
США були не найбільшими донорами фонду — на країну припало близько 6,7% загальної суми внесків. Для порівняння: Німеччина — 36,5%, Євросоюз — 14,9%, Швеція — 13%, Великобританія — 9,3%.
У березні 2025 року сусід США збільшив внесок до Фонду підтримки енергетики України в п’ять разів.