ОгидаМедіа

Відкриваємо світ українських новин

Закінчення війни в Україні – дипломат назвав умову — УНІАН


Щоб покласти край війні, щонайменше має змінитися позиція Москви, вважає Ганс-Юрген Гаймзьот.

Рішення про припинення війни в Україні значною мірою залежить від Вашингтона, вважає посол Німеччини в Україні у 2008-2012 роках Ганс-Юрген Гаймзьот. Водночас, на його думку, потрібен “зсув у мисленні Москви”. Про це він сказав в інтерв’ю Главкому

“Якщо не відбудеться зсуву у мисленні Москви, то мені складно уявити, щоб ця війна закінчилася цього року. Зараз триває війна на виснаження. Я не думаю, що в цей момент Москва готова погодитися на гарантії безпеки, які були б досить прийнятними для України”, – сказав експосол. 

Але, за його словами, це може змінитися, якщо відбудеться якась домовленість між російським диктатором Володимиром Путіним і президентом США Дональдом Трампом. 

“Утім я є дещо скептичним щодо цього. Я сподіваюсь, що ми знайдемо шляхи для того, щоб покласти край цій війні. Але для цього щонайменше має змінитися позиція Москви”, – зазначив Гаймзьот.

Читайте також:

Проте він зауважив, що багато чого змінилось за останні роки:

“Якби мені хтось сказав три-чотири роки тому, що Німеччині доведеться підтримувати Україну, надаючи всілякі озброєння, це було б немислимим”.

Колишній посол наголосив, що “великою мірою рішення про припинення війни залежить від Вашингтону”. У свою чергу Європа, каже він, може допомогти, “надаючи підтримку та гарантії безпеки і сприяючи життєздатному припиненню вогню, яке має бути вигідним Україні”. 

Домовленості про припинення війни: важливі новини

Як повідомляв раніше УНІАН, США у рамках мирного процесу готові визнати окупований Крим російським. За даними агентства Bloomberg, потенційна поступка є останнім сигналом того, що президент Дональд Трамп прагне закріпити угоду про припинення вогню. Водночас джерела видання заявили, що остаточного рішення з цього питання ще не ухвалено.

Тим часом в адміністрації США вже неодноразово заявляли про готовність переключитися з переговорів щодо війни в Україні на інші питання. Так, Трамп 18 квітня допустив вихід США з переговорного процесу, якщо одна зі сторін заважатиме досягненню миру. “Якщо з якоїсь причини одна з двох сторін зробить це (досягнення миру, – УНІАН) дуже складним, ми просто скажемо: “Ви дурні, ви дурні, ви жахливі люди”. І ми просто підемо”, – повідомив він.

Нещодавно ЗМІ повідомили, що Трамп чекає від України відмови від Криму і НАТО згідно із таємним документом, який у Парижі передали українській владі та європейським союзникам. “Цього тижня Україна перебуває під тиском, щоб відповісти на серію далекосяжних ідей адміністрації Трампа, включаючи потенційне визнання США окупації Криму Росією та відмови Києва від вступу в НАТО”, – написало видання WSJ.

Вас також можуть зацікавити новини: