Як йдеться в матеріалі Reuters, введення мит струснуло ринки, оскільки інвестори шукали безпечних притулків, як-от єна та швейцарський франк. «Оголошення про тарифи викликало шок на ринках, світові акції впали, а інвестори кинулися в облігації та золото», — йдеться в матеріалі.
«Тарифи в кожній країні, що викликають сльози, кричать про „тактику переговорів“, яка триматиме ринки в напрузі в доступному для огляду майбутньому», — сказав Адам Геттс, глобальний керівник відділу з управління кількома активами і портфелями в Janus Henderson Investors.
«Ми бачили, що адміністрація напрочуд терпима до ринкових проблем, тепер головне питання в тому, наскільки вона терпима до справжніх економічних проблем у міру розвитку переговорів».
Чутливий до ризику австралійський долар впав на 0,49% до $0,62685, тоді як новозеландський долар впав на 0,2% до $0,5733.
Ієна зміцнилася до тритижневого максимуму по відношенню до долара і востаннє зросла на 1,3% до 147,39 за долар, в той час як швейцарський франк досяг найвищого рівня за чотири місяці на рівні 0,8754 за долар.
Прибутковість 10-річних казначейських облігацій впала на 15 базисних пунктів до п’ятимісячного мінімуму в 4,04%, оскільки інвестори готувалися до сповільнення зростання економіки США, тоді як ф’ючерси на відсоткові ставки враховували вищу ймовірність зниження відсоткових ставок у майбутні місяці.
Інвестори стурбовані тим, що деякі торгові партнери США можуть вжити заходів у відповідь, що призведе до зростання цін.
Індекс долара, який вимірює курс американської валюти відносно шести інших одиниць, впав до 102,98, найнижчого значення з середини жовтня. Цього року індекс упав більш ніж на 4%.
Євро зріс майже на 1% до двотижневого максимуму в $1,0950, тоді як фунт стерлінгів зріс на 0,66% до $1,3097, найвищого рівня за п’ять місяців.
Родріго Катріл, старший валютний стратег у National Australia Bank, сказав, що стійкість євро, ймовірно, зумовлена тим, що Європа зосередилася на підтримці своєї економіки перед обличчям тарифів США, а не на спробах вжити заходів у відповідь.
Китайський юань впав до найнижчого рівня по відношенню до долара з 13 лютого і досяг двомісячного мінімуму.
Малайзійський ринггіт, південнокорейська вона і тайський бат впали по відношенню до долара, в той час як в’єтнамський донг впав до рекордно низького рівня.
Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп оголосив про введення мит США на продукцію з більшості країн світу.
Президент США запровадив щонайменше 10% мита практично на всі товари, що імпортуються до Сполучених Штатів, а також ще вищі тарифи для десятків країн із найбільшими торговельними дефіцитами у відносинах зі США.
США стягуватимуть із країн Європейського союзу тарифи в розмірі 20%, із В’єтнаму — 46%, Тайваню — 32%, із Японії – 24%, із Південної Кореї – 25%, із Таїланду — 36%, зі Швейцарії – 31%, з Індонезії – 32%, із Малайзії – 24%, із Камбоджі – 49%, із Великої Британії – 10% та з ПАР — 30%.
Щодо таких країн, як Росія і Білорусь нові тарифи не введені. США заявили, що не стали запроваджувати мита на імпорт товарів з Росії та Білорусі, оскільки продукція з цих країн не поставляється на американський ринок.
Новий тариф для України становитиме 10% – мінімальна базова ставка.
Таке ж оподаткування застосовується до товарів з Австралії, Великої Британії, Бразилії та інших країн. Мита набудуть чинності 9 квітня 2024 року.
З 5 квітня всі країни-імпортери платитимуть мінімальний базовий тариф.
10-відсоткову ставку додаватимуть до вже наявних тарифів на товари з окремих країн. Для Китаю загальний тариф становитиме 44% (34% + 10%). Для ЄС — 30% (20% + 10%).
Крім того, США ввели 25% мита на імпорт автомобілів і запчастин. 25% мито на автомобілі почало діяти з 00:01 3 квітня (за східним часом).
25% мито на автозапчастини набуло чинності з 00:01 3 травня.
Перелік оподатковуваних товарів включає:
- Легкові та вантажні автомобілі.
- Десятки видів запчастин (двигуни, трансмісії, електронні компоненти, гальмівні системи).
Міністерство торгівлі протягом 90 днів розробить процедуру для розширення списку. Транспортні засоби, що відповідають вимогам USMCA, отримають часткове звільнення.
Для розширення власних повноважень при введенні мит, Трамп оголосив надзвичайний стан в економіці США.
ЗМІ пишуть про те, що ЄС уже готує екстрені заходи, які пом’якшать наслідки введення Трампом тарифів.
Ну і як результат — ринки тут же відреагували на нові тарифи.