Такі дії пов’язані з новими вимогами НАТО, а також зростанням загроз з боку Росії.
Уряд канцлера Німеччини Фрідріха Мерца ухвалив закон, що передбачає прискорення процесу узгодження та закупівлі зброї, пише Bloomberg.
Вказується, що це рішення є частиною зусиль правлячої коаліції, головною метою якого є швидке перетворення Бундесверу на найсильнішу конвенційну (яка використовує звичайні види озброєння, – прим. ред) армію в Європі.
Консервативний блок ХДС/ХСС Мерца і його соціал-демократичні партнери фактично вирішили призупинити дію правил, що обмежують нові запозичення для фінансування оборонних витрат.
Таким чином, Німеччина хоче досягти мети, яку встановили в НАТО щодо витрат на військові потреби в розмірі 5% від валового внутрішнього продукту країни.
Видання зазначає, що історичне рішення про зміну політики в Німеччині прийняли у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням в Україну в 2022 році. Також вплинув й той факт, що кремлівський диктатор Володимир Путін став розглядатись як зростаюча загроза для східного флангу НАТО.
Як вказується в матеріалі, новий закон ще має бути затверджений Бундестагом. В спільному звіті, який підготовили міністерства оборони та економіки країни пояснюється, що його метою є прискорення процесу укладання державних контрактів для задоволення потреб Бундесверу.
“Перелік заходів, передбачених законопроектом, є широким і забезпечить нам необхідну гнучкість”, – зазначив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
Він наголосив на необхідності “тісної співпраці” з оборонною промисловістю. Прискорення закупівель, за словами Пісторіуса, потрібне, щоб зробити Німеччину більш безпечною.
Військова допомога від Німеччини
Раніше УНІАН повідомляв, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що в разі отримання заміни, вони можуть швидко передати Україні два комплекси ППО Patriot. Він додав, що Німеччина готова за них заплатити. Проте, Україна наразі потребує 5 таких комплексів.
Також ми писали, що канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що Європа раніше дійсно недостатньо робила для власної безпеки. Зараз країни ЄС починають більше вкладатися в оборону, щоб менше залежати від США в цій сфері. Мерц визнав, що зараз армія Німеччини недостатньо сильна й треба збільшувати витрати на оборону.