Українське керівництво все ще сподівається затягнути Трампа в проукраїнський табір, але це погана стратегія, вважає екс-глава МЗС.
Хоча Трамп дійсно може в певний момент розлютитися на Путіна, Україна не повинна будувати свою стратегію у війні на тому, що це обов’язково станеться. Таку думку в інтерв’ю LIGA.net висловив колишній міністр закордонних справ України (2014-2019 рр.) Павло Клімкін.
Він зазначив, що через наявність ядерної зброї і величезних запасів природних ресурсів Трамп вважає Росію “великою державою”, з якою потрібно взаємодіяти на міжнародній арені крім війни в Україні. Тому президент США хоче налагодити з Кремлем хороші відносини і прагне уникати конфронтації.
“Трамп не хоче тиснути на Путіна не тому, що Путін йому супер-подобається, а тому, що йому потрібні відносини з Росією”, – упевнений Клімкін.
Дипломат не виключає, що ставлення Трампа до Путіна і Росії може змінитися внаслідок якогось емоційного інциденту, в якому президент США вважатиме себе несправедливо скривдженим Москвою. Однак Клімкін застерігає Україну від спроб будувати свою стратегію на очікуваннях такої ситуації.
“Чекати, що він психане і стане на наш бік – це не стратегія. Це один із можливих варіантів, але сподіватися на це і робити на це ставки – дійсно дуже погана гра для нас”, – вважає він.
Колишній дипломат підкреслив, що президент США не хоче бути на боці Путіна і тим більше – на боці України.
“Він хоче бути на своєму боці. Хоче розрулити ситуацію й отримати вигоди від усіх сторін. І залишатися єдиним, хто може гарантувати будь-яку подальшу сталість”, – заявив дипломат.
На думку Клімкіна, Україна має робити ставку на “колективну гру з європейцями”.
Провальна дипломатія Трампа
Як писав УНІАН, після розмови з Путіним Трамп провів групову розмову з лідерами Європи і “шокував” їх своїми дипломатичними успіхами. Зокрема, він повідомив, що за результатами бесіди з Путіним жодної чіткої домовленості про перемир’я в Україні він не домігся, але і вводити санкції проти РФ він теж не хоче.
Пізніше, вже спілкуючись із журналістами, сам Трамп заявив, що, на його думку, США від самого початку не слід було “вплутуватися” в російсько-українську війну, мабуть, маючи на увазі військову допомогу Україні. За його словами, “це була європейська ситуація, і вона мала б залишатися такою”.