ОгидаМедіа

Відкриваємо світ українських новин

Трамп вхопився за провальну зустріч в Стамбулі, як за привід не тиснути на РФ, – WSJ


Навіть примітивний хід Путіна із фейковою делегацією був достатнім, аби Трамп заявив про прогрес.

Дональд Трамп вхопився за зустріч української та російської делегацій в Стамбулі, як за формальний привід оголосити про прогрес у наближенні миру. Однак цілком очевидно, що Кремль лише імітує готовність до переговорів, тоді як насправді Росія посилює військові атаки на Україну. Про це пише The Wall Street Journal

Автор публікації зокрема акцентує, що цієї ночі Росія здійснила масштабну повітряну атаку на Україну, задіявши 273 безпілотники. Жертвою цих ударів стала щонайменше одна людина, а 4-річна дитина зазнала поранень. І на цьому тлі Трамп випромінює оптимізм, анонсуючи свою розмову  з Володимиром Путіним так, ніби вона справді може принести якийсь прогрес. 

“Сподіваємося, що це буде продуктивний день, буде домовлено про припинення вогню”, – написав він у своїй соціальній мережі Truth Social.

WSJ зазначає, що протягом перших місяців президентства Трампа Путін випробував межі того, наскільки сильно він може торпедувати переговори про мир. І це випробування показало, що Трамп, хоч інколи і висловлює роздратування Кремлем, все одно утримується від запровадження нових санкцій проти Росії.

Від початку провальні переговори у Стамбулі дали Трампу формальну підставу заявити, що тепер Росія і Україна принаймні почали розмовляти, хоча жодного прогресу на шляху до миру ця зустріч не принесла, а ідея тимчасового перемир’я була похована взагалі. 

Читайте також:

“Путін прагне затягнути переговори, уникаючи припинення вогню, та зберегти довіру Трампа, не втрачаючи можливості підтримувати добрі відносини зі США”, – каже Андрій Колесніков, політичний аналітик з Москви. 

З ним погоджується Ерік Грін – колишній радник Білого дому з питань Росії за часів адміністрації Байдена. Він вважає, що під час особистої розмови Путін, ймовірно, спробує переконати Трампа, що переговори в Стамбулі принесли неабиякий прогрес, а потім переведе розмову в бік економічних угод, апелюючи до комерційних інстинктів президента США.

“Очевидно, що Путін хоче мати повну свободу дій в Україні та нормалізації відносин зі США”, – сказав Грін. 

Переговори в Стамбулі: останні реакції

Як писав УНІАН, українські топ-посадовці у розмові з журналістами висловили переконання, що стамбульскі переговори цього тижня остаточно засвідчили повне небажання Москви зупиняти війну. Вони припускають, що війна високої інтенсивності триватиме ще принаймні рік або два.

Тим часом група сенаторів США закликала Конгрес ухвалити двопартійний законопроєкт про запровадження нових санкцій проти Росії. Йдеться про законопроект сенатора Ліндсі Грема, який пропонує 500-відсоткове мито на імпорт до США товарів з тих країн, які купують російські нафту й газ.

Вас також можуть зацікавити новини: