Військовий збір у 2025 році (Фото: depositphotos.com)
Хто платить військовий збір
1. Фізичні особи — резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, в тому числі ФОПи на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.
2. Фізичні особи — нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.
3. Податкові агенти, що зобов’язані утримувати та сплачувати ВЗ від імені фізичних осіб (це роботодавці при виплаті працівникам заробітної плати, юридичні особи та ФОПи при виплаті фізичним особам винагород за цивільно правовими договорами, банки при виплаті відсотків за депозитами).
4. ФОПи — платники єдиного податку першої, другої та четвертої груп.
5. ФОПи та юридичні особи — платники єдиного податку третьої групи, крім електронних резидентів (е-резидентів).
Чи платять військові військовий збір
Протягом дії правового режиму воєнного стану доходи у формі грошового забезпечення не оподатковуються військовим збором для працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та співробітників Збройних Сил України, Національної гвардії, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, рядових і керівних посадовців, працівників Міністерства внутрішніх справ, Управління державної охорони, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації України, а також інших військових формувань, створених відповідно до законів України. Це правило діє на період їхньої безпосередньої участі в заходах, спрямованих на забезпечення національної безпеки та оборони, протидію та стримування збройної агресії рф. Кабінет Міністрів України встановлює порядок підтвердження статусу зазначених осіб для застосування відповідної податкової пільги.
Як нагадує Судово-юридична газета, 1 грудня 2024 року уточнено перелік податків і зборів, від сплати яких звільняються мобілізовані ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність (пункт 25 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення ПКУ).
На період військової служби мобілізовані ФОП звільняються від обов’язку:
- нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб;
- нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку;
- нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку.
Підставою для такого звільнення є подані за місцем податкової реєстрації наступні документи:
- заява самозайнятої особи;
- копія військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.