Аеропорт Сіетла, штат Вашингтон (Фото: REUTERS/Lindsey Wasson/File Photo)
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнані джерела. Як йдеться в матеріалі, Пекін також попросив китайських перевізників припинити будь-які закупівлі обладнання та деталей для літаків у американських компаній.
Наказ було віддано після того, як Китай оголосив про введення відповідних мит у розмірі 125% на американські товари. «Ці мита самі по собі більш ніж подвоїли б вартість літаків і деталей, вироблених у США, що зробило б недоцільним для китайських авіакомпаній приймати літаки Boeing», — йдеться в матеріалі.
Як пише автор матеріалу, після мит США акції Boeing впали на 10%.
«За словами джерел, уряд Китаю також розглядає способи надання допомоги авіакомпаніям, які орендують літаки Boeing і стикаються з більш високими витратами», — пише автор.
Близько 10 літаків Boeing 737 Max готуються увійти до китайських авіапарків, зокрема по два для China Southern Airlines Co., Air China Ltd. і Xiamen Airlines Co., згідно з даними Aviation Flights Group. Деякі з літаків припарковано біля заводської бази Boeing у Сіетлі, а інші перебувають у центрі фінішного опрацювання в Чжоушані на сході Китаю, згідно з вебсайтом компанії, що відстежує виробництво.
За словами джерел, оформлення документів на поставку та оплата деяких із цих літаків могли бути завершені до того, як взаємні мита, оголошені Китаєм 11 квітня, набули чинності 12 квітня, і цим літакам може бути дозволено в’їжджати до Китаю в кожному конкретному випадку.
«У Boeing, як і раніше, є безліч готових літаків, які спочатку призначалися для китайських авіакомпаній. Американський виробник літаків попередив, що ескалація торговельного конфлікту може також завдати шкоди ланцюжкам постачань, які серйозно постраждали через пандемію і лише нещодавно почали демонструвати ознаки повернення до нормальної роботи», — йдеться в матеріалі.
Раніше повідомлялося, що 2 квітня 2025 року адміністрація Трампа офіційно ввела «взаємні» мита, які зачепили близько 185 країн.
Мінімальний розмір тарифу становив 10% (зокрема й для України).
Для Китаю новий тариф становив 34%, але з огляду на введені в березні 20% мита проти КНР через передбачувану роль у постачанні фентанілу до Америки, сукупні мита для Китаю становили 54%.
У відповідь Китай 4 квітня запровадив 34% мита на всі товари зі США, а також заявив, що запровадить заходи експортного контролю на сім видів рідкісноземельних металів, які використовуються при створенні високотехнологічних продуктів, наприклад, комп’ютерних чипів. Зокрема, йдеться про гадоліній та ітрій.
Трамп назвав це «помилкою» і з 9 квітня запровадив додаткові тарифи проти Китаю в розмірі 104%.
Китай у боргу не залишився і 9 квітня підвищив мита для США до 84%.
Зі свого боку Дональд Трамп ще раз підвищив мита для Китаю — вже до 145% («за відсутність поваги до світової торгівлі») і паралельно дав дозвіл на 90-денну паузу на введення нових мит для інших країн.
Китай заявив, що підвищує мита на товари зі США до 125%.