Пожежа внаслідок російського удару по енергетичному об’єкту під Харковом (Фото: REUTERS/Sofiia Gatilova)
Про це повідомляє Міністерство енергетики. «За три роки повномасштабної війни було пошкоджено понад 63 тисячі об’єктів енергетичної інфраструктури, а тільки у 2024 році масовані удари та щоденні точкові обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури призвели до втрати близько 10 ГВт генеруючої потужності», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що з 2022 року внаслідок атак на енергетичну інфраструктуру загинули 160 енергетиків, які виконували свою роботу під час ворожих обстрілів. Ще понад 300 працівників отримали поранення через атаки на об’єкти.
Під час останнього опалювального сезону, з 17 листопада 2024 по березень 2025 року відбулося 9 масованих атак на енергосистему України. Станом на кінець 2024 року збитки галузі оцінювались у 93 млрд доларів.
У Міненерго наголосили, що попри інтенсивність ударів енергетики змогли відновити близько 60% пошкодженої генерації. Під час опалювального сезону працювали всі 9 енергоблоків АЕС, які підконтрольні Україні.
Раніше повідомлялося про те, що 11 квітня 2024 року внаслідок ракетного удару з боку Росії було повністю знищено Трипільську ТЕС у Київській області.
Центренерго втратило 100% генерації після знищення Трипільської ТЕС. У березні 2024 року ДніпроГЕС втратила обидві електростанції. Гребля витримала, а обладнання було зруйноване, відновлення ДніпроГЕС може зайняти роки.
У Харкові зруйнована ТЕЦ-5, відновити її – все одно що будувати нову, це теж завдання на кілька років.
Зміївська ТЕС (входить до Центренерго) зруйнована, вона також розташована в Харківській області.
Група ДТЕК (бенефіціар — Рінат Ахметов) заявила, що втратила 80% генерації.
Пошкоджено всі енергоблоки Бурштинської та Ладижинської ТЕС.
Пошкоджено газосховища на заході України.
Станом на 9 травня 2024 року дві ГЕС було виведено з експлуатації.
20 травня 2024 року Укренерго заявило, що в Україні через російські обстріли пошкоджено всі великі тепло- і гідроелектростанції.
1 червня РФ атакувала енергосистему України в п’яти областях. У ДТЕК повідомили про серйозне пошкодження двох своїх ТЕС.
28 лютого 2025 року США припинили підтримку програми відновлення енергосистеми України. Державний департамент США припинив дію ініціативи USAID з відновлення енергосистеми України. У програму було вкладено сотні мільйонів доларів.