Президент США Дональд Трамп (Фото: Carl Court/Pool via REUTERS)
Як повідомляє Reuters, ф’ючерси на Brent впали на 77 центів, або 1,18%, до 64,71 долара за барель, тоді як ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate у США впали на 65 центів, або 1,04%, до 61,70 долара. Після тарифної паузи для більшості країн базові контракти на сиру нафту встановилися на 4% вище в середу після падіння на 7% протягом сесії.
Однак Трамп негайно підвищив тарифну ставку для Китаю до 125% з раніше оголошених 104% тарифів, які почали діяти раніше. Більш високі мита США щодо Китаю залишають велику невизначеність на ринках, заявили стратеги сировинних товарів ING в аналітичній записці.
«Ця невизначеність все ще, найімовірніше, гальмуватиме глобальне зростання, що явно викликає занепокоєння щодо попиту на нафту», — підкреслили вони. «Форвардна крива ICE Brent сигналізує про кращу забезпеченість ринку нафтою», — зазначили експерти.
Китай також оголосив про додатковий імпортний збір на американські товари, запровадивши з четверга мито в розмірі 84%.
«Ми можемо очікувати, що ціни на нафту відновлять свою ширшу тенденцію до зниження, коли оптимізм щодо нещодавнього відтермінування мита зникне», — сказав Еп Джун Ронг, ринковий стратег онлайн-торгової платформи IG. «Зустрічний вітер з боку попиту зберігається, а перспективи зростання Китаю перебувають під загрозою через тривалу суперечку», — зазначив він.
Інвестори також придивлялися до драйверів змішаної пропозиції. «Ціни знайшли певну підтримку після того, як Keystone Pipeline оголосив форс-мажор щодо запланованих поставок нафти», — заявили аналітики ANZ Research, зазначивши, що є ризики зниження через ознаки різкого збільшення пропозиції з боку членів ОПЕК.
2 квітня 2025 року адміністрація Трампа офіційно ввела «взаємні» мита, які зачепили близько 185 країн.
Мінімальний розмір тарифу становив 10% (зокрема і для України).
Для Китаю новий тариф становив 34%, але з огляду на введені в березні 20% мита проти КНР через передбачувану роль у постачанні фентанілу до Америки, сукупні мита для Китаю становили 54%.
3 квітня світові ціни на нафту різко впали, зафіксувавши найбільше відсоткове зниження з 2022 року.
У відповідь Китай 4 квітня запровадив 34% мита на всі товари зі США, а також заявив, що запровадить заходи експортного контролю на сім видів рідкісноземельних металів, які використовуються при створенні високотехнологічних продуктів, наприклад, комп’ютерних чипів. Зокрема, йдеться про гадоліній та ітрій.
Трамп назвав це «помилкою» і з 9квітня ввів додаткові тарифи проти Китаю в розмірі 104%.
Китай у боргу не залишився і 9 квітня підвищив мита для США до 84%.
Зі свого боку Дональд Трамп ще раз підвищив мита для Китаю — вже до 125% («за відсутність поваги до світової торгівлі») і паралельно дав дозвіл на 90-денну паузу на введення нових мит для інших країн.
7 квітня ціни на нафту знизилися більш ніж на 3%, продовживши падіння минулого тижня, оскільки ескалація торговельної напруженості між США і Китаєм розпалила побоювання щодо рецесії, яка знизить попит на нафту.