Мобілізація співробітників невеликих і середніх страхових компаній ставить під питання їхнє існування (Фото: Міноборони України)
Це пов’язано з тим, що критичними визнано тільки великі компанії, віднесені до першої групи суспільної важливості, заявив генеральний директор асоціації Страховий бізнес (АСБ) В’ячеслав Черняховський на слуханнях комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, присвячених пріоритетам і викликам діяльності малого та середнього бізнесу в 2025 році. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
За його словами, згідно з вимогами закону і нормативних документів, кожен страховик зобов’язаний визначити ключових співробітників, які повинні відповідати вимогам регулятора, бути затвердженими (топ-менеджментом, наглядовою радою, ризик-менеджером, внутрішнім аудитором, комплаєнсом). Відсутність співробітників на цих посадах, у тому числі через призов до лав ЗСУ, автоматично призводить до невиконання страховиком ліцензійних умов. Знайти заміну мобілізованим практично неможливо через дефіцит таких фахівців на ринку.
«Нам потрібно забронювати невелику кількість людей — 10−12 осіб на компанію, і таких страховиків, яким це потрібно, налічується близько 40. Для вирішення цієї проблеми необхідно внести зміни до постанови Кабміну, що військовозобов’язані, які обіймають посади, що є обов’язковими за законодавством, отримують бронювання», — розповів Черняховський.
Керівник АСБ також наголосив на важливості розширення системи страхування військових ризиків, зокрема для того, щоб зробити її доступною для широкого кола малих і середніх бізнесів.
Як повідомлялося, з 1 квітня всі бронювання працівників, які були оформлені за старими правилами, втратили чинність.