Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва в інтерв’ю Reuters. Георгієва зазначила, що МВФ, імовірно, дещо знизить економічний прогноз у наступному оновленому звіті World Economic Outlook, але застерегла від надмірної стурбованості.
«Ми не бачимо рецесії на горизонті», — заявила Георгієва, і додала: «Те, що ми бачимо у високочастотних індикаторах, дійсно свідчить про те, що довіра споживачів, довіра інвесторів дещо слабшає, і ми знаємо, що це потім впливає на перспективи зростання»
Водночас, за її словами, МВФ поки що не бачить «драматичного впливу» від тарифів, запроваджених і анонсованих Трампом.
У січні МВФ підвищив оцінку зростання світової економіки на 2025 рік з 3,2 до 3,3%. Але в оновленому звіті, що буде опубліковано у квітні, за очікуваннями Георгієвої, буде відображено невелику «корекцію» оцінки в бік зниження.
Георгієва підкреслила, що під час COVID багато країн вичерпали свій фінансово-бюджетний простір і тепер показують високий рівень заборгованості. Отже, будь-яке уповільнення або скасування процесу дефляції може уповільнити зниження процентних ставок і ускладнити для них рефінансування боргу.
Розвиток торгівлі може «злегка послабити зростання в США», але його загальний прогноз залишився «в порядку», сказала Георгієва.
Але, за словами Георгієвої, чим довше зберігається невизначеність підходу Трампа до тарифної політики, тим більший ризик для прогнозу.
Водночас світова торгівля продовжує зростати, зазначає директор-розпорядник МВФ.
Раніше повідомлялося, що США Дональд Трамп заявив, що світ 40 років грабував США. «Світ грабував Сполучені Штати протягом останніх 40 років і більше. І все, що ми робимо, це проявляємо справедливість, і, чесно кажучи, я проявляю велику щедрість», — заявив Трамп.
27 березня 2025 року президент США Дональд Трамп оголосив про введення мит у розмірі 25% на всі автомобілі, вироблені не в Сполучених Штатах.
Мита набудуть чинності з 3 квітня. Наразі базове мито на імпорт автомобілів у США становить 2,5%. Мита застосовуватимуться до легкових і вантажних автомобілів, вироблених у країнах, що мають угоди про вільну торгівлю зі США, включно з Канадою, Мексикою та Південною Кореєю. Вони постраждають найбільше, як і Японія та виробники автомобілів з Європейського Союзу, а також Велика Британія.
Мита також застосовуватимуться до імпорту основних автомобільних комплектуючих, таких як двигуни та їхні деталі, трансмісії, електрообладнання. Утім, введення мит на деталі може бути відкладено на місяць, про що буде повідомлено додатково.
За словами Трампа, він очікує, що нові мита спонукають автовиробників збільшити інвестиції в США, а не в Канаду чи Мексику.
Трамп також заявив, що оголошені мита можуть виявитися нейтральними або навіть корисними для Tesla, додавши, що Ілон Маск не давав йому порад щодо автомобільних мит.
У відповідь Маск заявив, що мита торкнуться і Tesla: «Це вплине на вартість деталей для автомобілів Tesla, які поставляються з інших країн. Вплив на вартість не є незначним».
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн відреагувала на рішення президента США Дональда Трампа запровадити 25-відсоткове мито на імпорт автомобілів.
Канада попередила, що готує відповідь на автомобільні мита Трампа. Також Німеччина відреагувала на автомобільні мита Трампа.
А ось Британія вирішила виторгувати у Трампа звільнення від автомобільних мит в обмін на преференції для Tesla Ілона Маска.
31 березня 2025 року з’явилася інформація про те, що Трамп погрожує ввести мита абсолютно для всіх країн.