ОгидаМедіа

Відкриваємо світ українських новин

Меморандум США – журналісти вивчили секретний документ глави Пентагону — УНІАН


Меморандум визначає пріоритети Збройних сил США на майбутнє.

Міністр оборони США Піт Гегсет збирається переорієнтувати збройні сили країни на стримування захоплення Тайваню Китаєм і зміцнення внутрішньої оборони шляхом стримування деяких загроз європейськими країнами та іншими союзниками. Про це йдеться в секретному внутрішньому меморандумі, повідомляє The Washington Post.

Зазначається, що документ, відомий як “Тимчасове стратегічне керівництво з національної оборони” і позначений у більшості уривків грифом “таємно”, поширили в Пентагоні в середині березня і його підписав Гегсет. У ньому викладається реалізація концепції президента США Дональда Трампа з підготовки та перемоги в потенційній війні з Пекіном і захисту Вашингтона від зовнішніх загроз, включно з Гренландією і Панамським каналом.

Крім того, меморандум визначає пріоритети для старших посадових осіб Міноборони США і концепцію виконання цієї роботи. Зокрема, військовим наказано взяти на себе більш безпосередню роль у боротьбі з нелегальною міграцією та наркоторгівлею.

Китай є головною загрозою для США

У виданні наголосили, що меморандум Гегсета описує потенційне вторгнення Китаю на Тайвань як винятковий сценарій, який має бути пріоритетним порівняно з іншими потенційними загрозами. Згідно з документом, велика військова архітектура США має бути переорієнтована на Індо-Тихоокеанський регіон.

Крім цього, в меморандумі підтверджується те, що США чинитимуть більший тиск на союзників у Європі, на Близькому Сході та у Східній Азії, щоб вони витрачали більше коштів на оборону й узяли на себе основну роль зі стримування загроз із боку Росії, Північної Кореї та Ірану.

У виданні додали, що документ також передбачає те, що Пентагон змістить акцент на контртерористичні місії проти груп, які здатні і збираються завдати удару по США. Пріоритет буде віддано бойовикам на Близькому Сході та в Африці, які дестабілізують обстановку в регіоні, але не мають амбіцій для здійснення міжнародних атак.

“Китай – єдина загроза, на яку орієнтується міністерство, і відмова від захоплення Тайваню Китаєм – при одночасному захисті батьківщини США – єдиний сценарій, на який орієнтується міністерство”, – написав Гегсет у своєму керівництві.

Читайте також:

У документі йдеться про те, що Пентагон будуватиме і забезпечуватиме ресурсами збройні сили з пріоритетом на протистояння Китаю. Загроза з боку РФ буде в основному розглядатися європейськими союзниками.

Реакція Конгресу на документ

У виданні нагадали, що в Стратегії національної оборони до 2022 року, розробленій адміністрацією експрезидента США Джо Байдена, особлива увага приділялася альянсам у протидії російській агресії. Водночас меморандум Гегсета припускає, що союзники Вашингтона по НАТО повинні взяти на себе більше зобов’язань щодо протидії потенційним загрозам.

Цей меморандум був представлений комітетам з національної безпеки Конгресу. Республіканці і демократи назвали його заплутаним, розповів журналістам помічник конгресмена, який був ознайомлений із документом.

У меморандумі міститься заклик відмовитися від присутності в більшості країн світу, включно з Близьким Сходом. Проте адміністрація Трампа зосередилася на демонстрації вогневої потужності та стримуванні хуситів у Ємені, а також чиненні тиску на Іран, зазначив помічник конгресмена.

“Існує протиріччя між “Ми хочемо американської сили і військового домінування у світі” і “Ми хочемо бути скрізь, але водночас ніде””, – додав він.

Новий меморандум підозріло схожий на доповідь фонду “Спадщина”

У виданні розповіли, що меморандум складається з дев’яти сторінок. Журналісти звернули увагу на те, що деякі уривки з документа практично ідентичні доповіді фонду “Спадщина”. Одним зі співавторів доповіді фонду є Олександр Велес-Грін, який зараз тимчасово обіймає посаду головного політичного чиновника Пентагону.

Зокрема, у доповіді фонду “Спадщина” Пентагону рекомендується визначити пріоритетність трьох основних питань: стримування вторгнення Китаю на Тайвань, оборона країни і збільшення розподілу тягаря між союзниками і партнерами, що і відображає меморандум Гегсета.

Помічник конгресмена сказав у розмові з журналістами, що співробітникам Капітолійського пагорба було легко зрозуміти, що в документі простежується вплив консервативного аналітичного центру.

Гегсет звільнить близько 76 тисяч співробітників Пентагону

Раніше в Bloomberg писали, що міністр оборони США Піт Гегсет підписав меморандум, яким передбачено скорочення цивільного персоналу Пентагону. В агентстві підкреслили, що без роботи залишаться близько 76 тисяч співробітників відомства.

Вас також можуть зацікавити новини: