ЄБА разом з EY в Україні провела опитування «Податковий індекс» (Фото: pressfoto / Freepik)
Про це повідомила ЄБА.
«Нещодавно Державна податкова служба запустила проєкт „Територія високого рівня податкової довіри“ (так званий „клуб білого бізнесу“). Серед опитаних асоціацією компаній, 43% повідомили про нейтральне ставлення до цієї ініціативи, ще 35% ставляться до неї негативно, а 16% – позитивно», — йдеться в повідомленні.
При цьому 46% респондентів прагнуть потрапити до переліку компаній високого рівня податкової довіри, хоча мають зауваження щодо критеріїв відбору.
Ще 14% прагнуть потрапити до переліку та не мають до нього зауважень, а 26% такого прагнення не мають.
«Водночас 48% опитаних схильні вважати, що непотрапляння до переліку матиме негативний вплив на їхню компанію», — йдеться в повідомленні. — «Серед інших податкових змін — підвищення військового збору з 1,5% до 5% та збільшення бази нарахування ЄСВ. Серед членів асоціації, збільшення бази нарахування ЄСВ вплине на 75% опитаних компаній».
Так підвищення військового збору не зможуть компенсувати своїм співробітникам 49% опитаних членських компаній асоціації. Водночас 21% мають плани компенсувати таке підвищення повністю, а 15% – частково. Інші 15% ще не визначились або чекають на реакцію ринку.
Як повідомлялось, 19 грудня Державна податкова служба опублікувала перелік підприємств «Території високого рівня довіри». До нього увійшли 8,255 тисяч компаній і підприємців.
Лідерами за кількістю представників в переліку стала корпорація Агропросперіс (35 компаній) та агропромисловий холдинг Астарта (25 компаній).
У липні Президент України Володимир Зеленський підписав закон про «Клуб білого бізнесу», він передбачає:
— запровадження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану;
— до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства включатимуться юридичні особи та фізичні особи-підприємці, резиденти Дія.Сіty, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування (зокрема, вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо).
Платники податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, включені до переліку, отримуватимуть такі переваги:
— мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів;
— скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування;
— скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій;
— за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції.