Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки (KSE) (Фото: NV)
Про це під час заходу NV «Україна та світ попереду 2025» заявив президент KSE Тимофій Милованов.
«Я можу поділитися лише своїм відчуттям. Вони у Вашингтоні зараз поділені на дві групи: одна — це класичні і навіть демократичні республіканці і ліберали. Вони всі такі трошки „потеряшки“. Вони „бідосі“, вони не знають, що робити», — розповів Милованов.
Він також зазначив: «Я зустрічався з мільярдером, який республіканець до кісток своїх. Я кажу, що не знаю, яка у нього позиція по Трампу, а він мене перебиває і каже: „Я його ненавиджу“. І це каже республіканець. Там навіть серед республіканців класичні республіканці трошки „потеряшки“. Була й інша зустріч, з людьми релігійними. Вони кажуть: „Ну це маргінали прийшли до влади. Ой секундочку, вибач, скоріше тепер ми маргінали“. І далі вони діляться на дві групи».
За словами Милованова, одна група — класичний Вашингтон. «Вони всі не знають що робити. Вони всі готуються до найгіршого і самі себе заспокоюють, що Трамп поганий. У них по суті депресія. І далі є ейфорія в колах, які близькі до Трампа. «Ми прийшли до влади, система потребує руйнації, перезавантаження». Ось такі настрої у Вашингтоні.
Вони призначили на ключові посади міжнародки по Україні досить сильних людей. Деяки з цих людей дуже сильно антиросійські, прям радикально антиросійськи, але приватно. Публічно вони такого не кажуть.
Ліберали думають, що Трамп захоче швидкого миру і він просто здасть Україну. Більш консервативні кажуть, що здачі не буде, бо Трампу потрібна перемога. Перед своїми виборцями він має виглядати добре, це не може бути якійсь Афганістан, де буде колапс України, чи якісь інші проблеми. Не дай Боже до цього довести, але він недолюблює Україну і хоче, щоб ця проблема пішла кудись подалі. Вникати особливо не хоче, але буде намагатися це швидко вирішити. Очікувань, що це вирішиться за 24 годити, або навіть за тиждень чи за місяць немає”, — зазначив Милованов.
Кажучи про те, як Трамп змінить Америку, Милованов наголосив: «Вони будуть ламати через бюджетний процес. Класичні республіканці самі кажуть, що у них перші два роки буде запал. Їм дадуть поламати досить багато саме тому, що вони не будуть фінансувати речі, які є класичними. Будуть зменшувати бюджетні витрати. Будуть воювати торгівельно, але, скоріш за все, це будуть скоріше погрози, ніж справжня війна. Але через 2−3 роки вони забуксують. Їх пригальмують в судах, пригальмують на виборах і все буде не так весело. Все, що вони встигнуть зробити за 1,5 — 2 роки, те і буде, а далі система їх припаркує».