ОгидаМедіа

Відкриваємо світ українських новин

Що бізнес думає про детінізацію і чого вимагає від влади / NV


Данило Гетманцев (Фото: NV)

«Якщо говорити про наші здобутки у 2024 році, то це не тільки детінізація. До здобутків я також відніс би економічне зростання в обсязі більшому, ніж прогнозувалося на початку року. Я також відніс б й міжнародну допомогу, що також було не просто, особливо з урахуванням втоми», — наголосив Гетманцев.

Він також зазначив, що здобутків 2024 року відніс би євроінтеграцію, яка йде досить потужними темпами. «Ми бачимо ті реформи, які відбуваються і вони відбуваються у повній відповідності до наших зобов’язань, та у відповідності до нашого та європейського прагнення», — наголосив Гетманцев.

«Але зі свого боку це те, чим я займаюся з 2019 року і я б відмітив детінізацію. І тут я би почав не з цифр, а з трендів. Вперше з 2019 року бізнес вимагає від держави детінізації. Від мене особисто, від Кабінету міністрів створення рівних правил гри, рівних умов господарювання і рівного оподаткування.

І ця вимога стала настільки потужним трендом, що ми її чуємо на всіх зібраннях з бізнесом. У нас з 2019 року превіліювало звернення щодо підтримки, щодо пільгування. Нарешті пріоритетом є рівні умови гри, рівні умови господарювання. І мені здається, що бізнес нарешті усвідомив, що верховенство права, про яке так багато говорили, але мало що робили в цьому напрямку, давайте будемо відверті, так от, це, в першу чергу, в інтересах самого бізнесу, а вже потім держави”, — заявив Гетманцев.

При цьому він підкреслив: «Бізнес розуміє, що йому не треба ухилятися від оподаткування, задля того, щоб отримати маржинальність таку, як отримує конкурент, що в тіні. Бізнес розуміє, що якщо він не буде порушувати, то до нього не прийде податкова і правоохоронці з тими чи іншими вимогами і вимагає визначити та забезпечити таки умови гри для всіх. Минулого року у нас булло 1,5 млрд доларів плюсом до бюджету саме за рахунок детінізації, цього року ми маємо вже більше ніж 1,6 млрд вже по 11 місяцям».