Державна податкова служба опублікувала перелік підприємств «клубу білого бізнесу» (Фото: pressfoto / Freepik)
Про це в Telegram повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Найцікавіша тенденція, яку вдалося виявити під час формування переліку, — значна присутність малих та середніх підприємств», — зазначив депутат. — «До „Території високого рівня довіри“ можна потрапити не за обсягом сплачених податків, а за коефіцієнтом, який має бути вищим за середній по галузі».
За його словами, лідерами за кількістю представників в переліку стала корпорація Агропросперіс (35 компаній) та агропромисловий холдинг Астарта (25 компаній).
«Однак, основна частина списку — це середні компанії, наприклад ТОВ Промімпекс Полтава, (виробництво гумових виробів), ПП Теплицьспецсервіс (виробництво машин і устаткування загального призначення) або ТЗОВ Зелена нива (вирощування зернових культур). І навіть ФОП-и (більше 150)», — зазначив Гетманцев.
До цього переліку увійшли також компанії групи СКМ Ріната Ахметова, компанії групи EastOne Віктора Пінчука, а також компанії МХП, Кернел, Roshen, Карлсберг Україна, ОГХК та інші.
А також державні компанії Укргідроенерго, Оператор ГТС.
Як повідомлялось, у липні Президент України Володимир Зеленський підписав закон про «Клуб білого бізнесу».
Закон передбачає:
— запровадження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану;
— до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства включатимуться юридичні особи та фізичні особи-підприємці, резиденти Дія.Сіty, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування (зокрема, вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо).
Платники податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, включені до Переліку, отримуватимуть такі переваги:
— мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів;
— скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування;
— скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій;
— за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції.