Російські обстріли посилюються — дрони майже щоденно залітають в повітряний простір України та нерідко дістаються столиці. На третьому році війни Україна не почала масові бомбардування російських міст, а в Москві дрони бачили лише кілька разів. Чому? Одна із причин — Україні не вистачає коштів на випуск десятків тисяч безпілотників, які можна було сотнями відправляти в російські тилові міста. Та дати місцевим жителям відчути усе те, що переживають українці у різних регіонах країни. Пріоритетними цілями для ЗСУ залишаються нафтобази та воєнні об’єкти.
Війна Росії проти України змусила владу піти на непопулярний крок з підвищення податків. Скільки заплатять ФОПи, наймані працівники, заправки і обмінники? А ще — чому ціни на аграрну продукцію зростають та які можливості відкриваються перед українськими підприємцями.
Чому ми не обстрілюємо Росію шахедами? Виробник FPV-дронів Генерал Черешня про нестачу грошей, потреби фронту та наступаючих на п’яти росіян
Скільки FPV-дронів можуть випускати українські виробники щомісяця та у чому їх головні проблеми? Та чому аналоги шахедів досі не літають на Москву? Про те як волонтерське об’єднання створило за рік Defense Tech компанію і масштабувало виробництво до 10−15 тисяч FPV-дронів на місяць розповів в інтерв’ю NV Бізнес заступник директора з комунікацій Генерал Черешня Рудольф Акопян.
ФОП, наймані працівники, заправки і обмінники платитимуть більше. Як зміниться нарахування і терміни сплати податків у 2025 році
Війна Росії проти України змусила владу піти на непопулярний крок з підвищення податків.З 1 грудня 2024 року почали діяти зміни до податкового законодавства. Зокрема, нові норми підвищують базову ставку військового збору (ВЗ), запроваджують обов’язкову сплату ВЗ для підприємців на спрощеній системі оподаткування, подвоюють ставки податку на прибуток для банків. Міністерство фінансів України очікує від цих нововведень плюс до державного бюджету до 23 млрд грн у 2024 та 140 млрд грн у 2025.
NV Бізнес розповідає, що саме змінилося, скільки і коли треба буде платити у 2025 році
«Говорити, що найгірші часи позаду, — сміливо». В якому стані українські чорноземи та як обстріли впливають на вартість збіжжя — інтерв’ю
Керівник комерційного підрозділу Центральна та Східна Європа Corteva Андре Негрейрос про те, як дефіцит кадрів впливає на роботу кожного четвертого фермера, які небезпечні речовини знаходять в землях та як вступ до ЄС змінить аграрний ринок.
Програми, гранти, пільгові кредити. Список можливостей для українських підприємців
Якщо запитати підприємців про те, що може допомогти їм зберігати та створювати нові робочі місця, значна частина зазвичай вказує, в першу чергу доступ до фінансування.
Реформа автострахування в Україні. Що змінює новий закон?
Із запровадженням нового закону про обов’язкове страхування цивільної відповідальності автовласників у 2025 році Україна входить в етап системної перебудови страхового ринку. Метою реформи є підвищення фінансового захисту водіїв та вдосконалення послуг, доступних для автовласників. Це нововведення одночасно спрощує механізми отримання компенсацій та висуває до страховиків нові вимоги.
Виклики ринку праці. Як побороти кадрову кризу в Україні?
Війна та економічні виклики змінили український ринок праці, змусивши роботодавців шукати нові підходи до найму. Зокрема серед вразливих груп населення.